Paweł Bartkowiak zajął 3 miejsce - sukces gnieźnianina ze spadochronem

(materiał nadesłany)
Paweł Bartkowiak, startujący w wielobojach spadochronowych, w tym roku zajął trzecie miejsce w klasyfikacji indywidualnej podczas Mistrzostw Polski w wieloboju letnim. Zawody odbywały się między 4 a 8 czerwca.

Wielobój odbywał się w dniach 04-07 czerwca 2014 roku na terenie lotniska 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Nowym Glinniku, na strzelnicy 25 BKPow w Tomaszowie Mazowieckim oraz na terenach sportowych Centrum Przygotowań Olimpijskich w Spale. W zawodach wystartowało łącznie 25 zawodników, zarówno wojskowych jak i cywilnych. Odbyło się 8 osiem kolejek skoków na celność lądowania. Pozycja zajmowana po danej konkurencji stawała się punktami zawodnika. Czyli wygrywa ten, który na końcu zawodów ma najmniejszą liczbę punktów. Ja niestety 2 miejsce przegrałem tylko o 1 punkt. Pierwsze miejsce zajął Rafał Mereziński reprezentujący 25 Brygadę, 2 miejsce Radosław Sapieja z Wrocławia. Zawody zostały zorganizowane przez Związek Polskich Spadochroniarzy - oddział w Łodzi, dzięki uprzejmości Generalnego Dowództwa.

Więcej o sportowej pasji Pawła Bartkowiaka przeczytasz tutaj.