Spadek i awans Stelli Niechan

TS
Zawodniczki Stelli Niechan Gniezno
Zawodniczki Stelli Niechan Gniezno stella niechan
Kibice tenisa stołowego w ostatnim czasie nie mogą narzekać na nudę. A wszystko za sprawą zawodniczek Stelli Niechan. Pierwszy zespół tego klubu grał bardzo ważny mecz ligowy z AZS Łomża, natomiast rezerwy w imponującym stylu zakończyły rozgrywki II ligi.

Występujące w elicie gnieźnianki w starciu z akademiczkami miały doskonałą okazję do podreperowania swojego dorobku punktowego, bo nie dość, że ekipa z Łomży zajmuje w tabeli ósme miejsce, to jeszcze we wcześniejszej konfrontacji tych drużyn górą były stellistki. Nic więc dziwnego, że przed rewanżem w Gnieźnie wszyscy liczyli na powtórkę z pierwszej rundy.

- Mecz rozpoczął się dla nas rewelacyjnie, ponieważ Roksana Załomska bez straty seta pokonała reprezentantkę kraju, Magdalenę Sikorską. Roksana była w tym meczu niezwykle zdeterminowana, a do tego zagrała dobrze taktycznie. Sam pojedynek też stał na wysokim poziomie, a kilka akcji rozgrzało kibiców do czerwoności - opisuje kierownik sekcji oraz trener Tadeusz Nowak.

Niestety, później już tak dobrze nie było, bo Emilia Kijok przegrała z Chinką Dong Rui Fang, a Paulina Nowacka nie poradziła sobie z jej rodaczką, Bing Ren. - Emilia w pierwszych dwóch setach miała problemy z odczytaniem i odbiorem trudnego serwisu przeciwniczki. Paulina z kolei od dłuższego czasu ma problemy zdrowotne - tłumaczy zawodniczki szkoleniowiec Stelli Niechan.

W czwartym meczu przy stole pojawiły się Załomska oraz Dong Rui Fang. - Pierwszego seta Roksana zagrała wręcz koncertowo. Niestety, później w jej grze coś się załamało i Chinka wygrała 3:1 - dodaje Nowak. Identycznym wynikiem zakończyło się też całe spotkanie, co niestety będzie miało swoje przykre konsekwencje. Wszystko wskazuje bowiem na to, że gnieźnianki opuszczą ekstraklasę. Do zakończenia rozgrywek ligowych zostały jednak jeszcze dwie kolejki. W ten weekend Stella Niechan zagra we Wrocławiu z miejscowym AZS UE, a za tydzień do Gniezna przyjedzie Spójnia Warszawa.

Awans do I ligi zanotowały natomiast rezerwy Stelli Niechan. W ostatnim meczu o punkty nasz zespół w Niechanowie pokonał 8:0 Noteć Inowrocław. Punkty w tym meczu zdobyły: Karolina Jeleniewska, Monika Jacek, Magdalena Wysocka, Martyna Urbaniak, Barbara Jóźwiak, Anita Chudy oraz deble: Wysocka - Urbaniak, Jóźwiak - Chudy. Warto podkreślić, że zawodniczki Stelli Niechan w całych rozgrywkach ligowych nie doznały ani jednej porażki. Ten wynik jest tym cenniejszy, ponieważ drużyna oparta była niemal wyłącznie na wychowankach.