Jury Główne Festiwalu w składzie: Marta Prus, Marta Frej, Jakub Dębski oraz Kuba Czekaj przyznało Nagrodę Główną Festiwalu: „Offelię” (750 złotych + statuetka) w kategorii:
– fabuła dla filmu „Heimat” w reżyserii Emi Buchwald
– dokument dla filmu „Proch” w reżyserii Jakuba Radeja
– animacja dla filmu „Błoto” w reżyserii Alicji Błaszczyńskiej.
Jury główne przyznało następujące nominacje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego:
– w kategorii „Najlepsza Reżyseria” dla: Emi Buchwald za film „Heimat”
– w kategorii „Najlepszy Scenariusz” dla: Kordiana Kądzieli za film „Fusy”
– w kategorii „Najlepsze Zdjęcia” dla: Tomasza Gajewskiego za film „Heimat”
– w kategorii „Najlepszy Montaż” dla: Jakuba Radeja za film „Proch”
– w kategorii „Najlepsza Aktorka” dla: Natalii Jędruś za film „F 63.9”
– w kategorii „Najlepszy Aktor” dla: za film „60 kilo niczego” dla Grzegorza Damięckiego
– w kategorii „Najlepszy Film Dokumentalny” dla Jakuba Radeja za film „Proch”
– w kategorii „Najlepszy Film Animowany” dla Alicji Błaszczyńskiej za film „Błoto”
Jury Studenckie w składzie: Antonina Kozaczko (IKE), Karina Borzykowska (GSW Milenium), Hanna Kaczmarek (GUTW), Krystian Nawrot (PWSZ) przyznało Nagrodę „Hamleta” (500 złotych + statuetka) dla filmu:
– „Ja i mój tata” w reżyserii Aleksandra Pietrzaka
oraz wyróżnienie dla filmu
– „Szczęście” Macieja Buchwalda
Jury Młodego Widza w składzie: Dawid Bandosz (I LO), Julia Gołas (II LO), Alicja Szalczyńska (ALO Milenium), Zuzanna Chełek (III LO) przyznało Nagrodę „Horacego”(500 złotych + statuetka) dla filmu:
– „Dziadek” w reżyserii Andrzeja Święcha
Jury dziennikarzy w składzie: Aleksander Karwowski, Mikołaj Stopczyński oraz Patryk Cyranowski przyznało nagrodę „Laertes” (statuetka) dla filmu:
– „Tęcza” w reżyserii Pawła Jóźwickiego
Pozostałe nagrody i wyróżnienia:
Nagroda Krytyki Politycznej im. Stanisława Brzozowskiego za „szczególną wrażliwość społeczną dzieła filmowego” dla filmu „60 kilo niczego” w reżyserii Piotra Domalewskiego.
Nagroda „Ikar” Gnieźnieńskiego Klubu Fantastyki Fantasmagoria dla najlepszego filmu podejmującego tematykę fantasy lub science fiction dla filmu „Gdzie jest dziadek” w reżyserii Adama Uryniaka
Nagroda Studia Fotostube za najlepsze zdjęcia dla filmu „Gdzie jest dziadek” w reżyserii Adama Uryniaka
Nagroda „łOŁ!” Stowarzyszenia „Ośla Ławka” za „coś innego” dla filmu „Gdzie jest dziadek” w reżyserii Adama Uryniaka
Nagroda Specjalna Dyrektora Festiwalu „Rozenkranc”, czyli nagroda w pełni subiektywna dla filmu „Target Earth” w reżyserii Kamila Janko
Nagroda Publiczności (500 złotych + statuetka) dla filmu „Amerykański sen” w reżyserii Marka Skrzecza
VIII Konkurs Kuźni Literackiej na recenzję książki zekranizowanej po ’89 roku
– I miejsce: Jakub Sufleta – Recenzja Książki „Każdego Dnia” Davida Levithana
– II miejsce: Bogna Janicka – Recenzja Książki „Rachuba Świata” Daniela Kehlmanna
– III miejsce: Kacper Uciński – Recenzja Książki „American Psycho” Breta Eastona Ellisa.
Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?