Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Dawid Stube otrzymał wyróżnienie w konkursie fotograficznym National Geographic

Paweł Brzeźniak
Paweł Brzeźniak
Dawid Stube
Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic to jeden z najstarszych konkursów fotograficznych w Polsce. Już od 19 lat amatorzy i profesjonaliści dzielą się z redakcją NG swoimi zdjęciami. Wśród kadrów, które zachwyciły jury w tym roku, są te autorstwa Dawida Stube z Gniezna.

National Geographic Polska już od prawie 20 lat zaprasza fotografów do dzielenia się swoimi pracami. Poprzednie edycje są dowodem na to, że Wielki Konkurs Fotograficzny może być początkiem kariery w branży foto. Tegoroczna 19. już odsłona konkursu doczekała się wielkiego finału w warszawskim kinie Kinogram w Fabryce Norblina. Podczas gali wręczenia nagród poznaliśmy laureatów.

Nadesłane prace oceniało jury w składzie:

  • Łukasz Załuski – redaktor naczelny National Geographic Polska,
  • Agnieszka Franus – zastępczyni redaktora naczelnego National Geographic Polska,
  • Iwona El Tanbouli-Jabłońska – dyrektorka artystyczna National Geographic Polska,
  • Marek Arcimowicz – fotograf National Geographic Polska,
  • Paweł Młodkowski – fotograf National Geographic Polska,
  • Julia Zabrodzka – fotografka i dziennikarka współpracująca między innymi z National Geographic Traveler,
  • Marcin Dobas – fotograf National Geographic Polska,
  • Jolanta Grus – Polska Organizacja Turystyczna.

W przypadku Dawida Stube oceniono jego fotoreportaż „Odciąganie mleka”, w którym pokazał codzienność jego żony Zuzanny Czerniejewskiej-Stube. Dla aktorki teatralnej i matki małego Stefana, karmienie za pomocą laktatora nie było wyborem, a wynikiem trudności, jakie napotkała w karmieniu piersią. Ściąganie pokarmu zajmuje jej 1,5 godziny dziennie (15 minut co 3 godziny) o stałych porach: 7:00, 10:30, 14:00, 17:00, 20:00, 23:00. W związku z tym, że regularność jest kluczowa dla utrzymania laktacji, ściąganie odbywa się wszędzie - niezależnie od miejsca.

Dawid Stube otrzymał wyróżnienie w konkursie fotograficznym ...

Dawid Stube to fotograf, pedagog. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Zajmuje się fotografią ludzi. Z bratem utworzył studio Fotostube w Gnieźnie. W fotografii poszukuje przede wszystkim ludzi i ich historii. Intymnych spojrzeń. W przeszłości współpracował z redakcją "Gnieźnieńskiego Tygodnia" i www.gniezno.naszemiasto.pl.

Fotografię teatralną rozpoczął w Teatrze Fredry w Gnieźnie, z którym na stałe współpracuje. Twierdzi, że zanim ocenimy człowieka, warto najpierw spróbować poznać jego historię. Za swój czteroletni projekt "Zespół Kociego Krzyku" otrzymał nagrodę Grand Press Photo. Uważa, że tak naprawdę to od nas zależy, czy chcemy kogoś zrozumieć. Wszystko sprowadza się do kwestii słuchania drugiego człowieka.

Laureat konkursów: Grand Press Photo, Fotografii Teatralnej w 2020 oraz jego Finalista w 2017 i 2019, Wielkopolska Press Photo. Wyróżniony m.in.: International Photography Awards.

Autor indywidualnych i zbiorowych wystaw fotograficznych min. FotoArtFestival, Bielsko-Biała, Rybnicki Festiwal Fotografii, Wielkopolski Festiwal Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki.

od 12 lat
Wideo

Zabrze Wystawa Beksinski rzezba

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto