Emocjonujący pojedynek na hali M. Łopatki! MKS PR Gniezno wygrywa w rzutach karnych!

Mikołaj Stopczyński
Za nami najbardziej emocjonujące spotkanie tego sezonu. Po zaciętym pojedynku MKS PR Urbis Gniezno pokonuje MKS FunFloor Lublin i wygrywa pierwszy mecz w tym sezonie.

Tegoroczny sezon nie należy do najłatwiejszych dla MKS-u PR Urbis Gniezno. Awans do najwyższej ligi przyniósł "pszczółkom" szereg nowych wyzwań, które w wielu przypadkach okazały się zbyt wymagające. Po sześciu porażkach nadeszła kolejna szansa, by pokazać swoją zasadną obecność wśród innych topowych drużyn PGNiG Superligi. Kolejnym przeciwnikiem, który zagościł w Gnieźnie, okazała się drużyna MKS FunFloor Lublin.

Patrząc w tabelę PGNiG Superligi Kobiet i biorąc pod uwagę doświadczenie obu drużyn, przed meczem faworyt był jeden. Była nim drużyna MKS FunFloor Lublin. Dwudziestodwukrotne mistrzynie kraju przyjechały do Gniezna po trzy punkty.

Początek meczu rozpoczął się kameralnie, trybuny bowiem powoli wypełniały się, prawdopodobnie ze względu na kończący się, zwycięski mecz Polski z Arabią Saudyjską. Z czasem jednak hala im. Mieczysława Łopatki wypełniła się fanami, którzy pod koniec pierwszej połowy tradycyjnie głośno dopingowali swoją ukochaną drużynę. Mecz rozpoczął się od szybkiego trafienia gościń, na które szybko odpowiedziały gospodynie. W ten sposób upłynął prawie cały mecz - zarówno gnieźnianki, jak i lublinianki walczyły o każdą piłkę i wykorzystywały liczne okazję do ataku na bramkę rywalek. Kilkukrotnie zmieniało się prowadzenie: w 8 minucie z trzybramkową przewagą prowadziły gościnie, jednak już w 22 minucie na prowadzenie wyszły gospodynie.

Do przerwy, po zaciekłym pojedynku i kilku rzutach karnych, z niewielką przewagą (14-16) prowadziły zawodniczki z Lublina, jednak już pod koniec drugiej połowy gnieźnianki doprowadziły do remisu 28-28. Nietypowa sytuacja wymagała rozstrzygnięcia spotkania za pomocą równie zaciętych rzutów karnych. Ten pojedynek wygrały zawodniczki MKS PR Gniezno, punktując 5-4. To zarazem pierwsze zwycięstwo "Pszczółek" w tym sezonie.

MKS PR Urbis Gniezno: Konieczna, Cieślak, Hoffmann – Łęgowska 8, Świerżewska 6, Nurska 4, Kasprowiak 2, Hartman 2, Matysek 2, Kuriata 2, Giszczyńska 1, Kaczmarek 1.

MKS FunFloor Lublin: Wdowiak, Gawlik, Sarnecka – Roszak 7, Andruszak 4, Pietras 3, Achruk 3, Szynkaruk 2, D. Więckowska 2, Portasińska 2, Noga 2 Masna 2, Rebicova 1.

Przed nami wydarzenie, jakiego w polskiej piłce ręcznej jeszcze nie było. Superliga sp. z o.o. organizuje Super Mecz, w którym wystąpi ponad 30 znanych sportowców, aktorów i twórców. Mecz gwiazd odbędzie się 11 grudnia w Płocku, bezpośrednio przed spotkaniem Orlen Wisły Płock i Łomży Industrii Kielce. Celem akcji jest wsparcie osób w spektrum autyzmu.

Udział w meczu potwierdziło ponad 30 osób dobrze znanych z filmów, wydarzeń sportowych oraz TikToka. Swoich sił w meczu piłki ręcznej spróbują m.in. Tomasz Oświeciński, Joanna Jóźwik, Łukasz Kadziewicz, Krzysztof Ignaczak, Marek Saganowski, Sławomir Szmal, Natalia Sisik czy Kamil Szpejenkowski. Gwiazdy zagrają pod wodzą Michała Jureckiego i Artura Siódmiaka, którzy będą prowadzić sztaby szkoleniowe zespołów.

Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę, 11 grudnia o godzinie 15:00 w płockiej Orlen Arenie. Dla kibiców, którzy nie będą mogli obejrzeć meczu gwiazd na żywo, Superliga przygotowała transmisję live z wydarzenia, która odbędzie się m.in. na profilach PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet na TikToku oraz w mediach społecznościowych Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe